Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečnost hadic

19. 5. 2016

Bezpečnost hadic

Zkompletované hadice i fitinky mohou z mnoha důvodů selhat. Nesprávný výběr, instalace a používání hadic, trubek, šroubení a souvisejícího příslušenství – to vše může být příčinou jejich poruch a způsobit poškození zařízení, zranění člověka nebo zavinit smrt. Obdobně může být jejich selhání způsobeno stářím materiálu, opotřebením a nedostatkem pravidelné údržby.

Hadicové systémy i jejich příslušenství by měly být navrženy bezpečně, aby v případě poruchy hadice, fitinky nebo jiného komponentu nebyli ohroženi lidé, poškozen majetek nebo vybavení. Protože existuje řada provozních podmínek a specifických požadavků vztahujících se k jednotlivým aplikacím, za specifikaci hadic pro tyto aplikace odpovídá hlavně uživatel.

 

Velkým pomocníkem v provozu je 

 

POJISTNÝ SYSTÉM PRO TLAKOVÉ ROZVODY

19. 8. 2015
 
stop.png

 

 

ZÁRUKA BEZPEČNOSTI  systém  zaručuje bezpečnost práce, ochranu obsluhy a komponent zařízení. 

V případě vytržení hadice z koncovky dojde k úniku média pod tlakem. Systém  spojuje hadici se zařízením nebo spojkou pomocí ocelového lanka.

Tím zamezí nekontrolovanému pohybu vytržené hadice. Bez pojistného systému může dojít po udeření vytrženou hadicí ke zranění obsluhy nebo poškození zařízení.

PROVĚŘENÁ OCHRANA

V případě vytržení hadice z koncovky, systém  zajistí zadržení hadice a eliminuje vznik efektu „biče”. Systém byl testován na hadici, pracující pod maximálním pracovním tlakem, udaným dle následujících norem: EN 853-98 EN 854-98 EN 855-98 EN 856-98 SAE J517  .

POUŽITÍ

Komponenty systému lze použít na všechny typy hadic. Objímka s pryžovou vložkou zajišťuje stabilní uchycení bez závislosti na změnách pracovního tlaku. Systém lze použít na hadice, ukončené různými koncovkami (metrické, palcové, přírubové .