Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabízíme ložiska od prověřených dodavatelů

19. 5. 2016

Padělaná ložiska z neověřených zdrojů nadále prostupují dodavatelskými řetězci a tento problém se týká všech významných značek výrobců ložisek. Tato ložiska mohou představovat velký problém pro jakýkoli výrobní závod, který padělky omylem zakoupí, a to jak z hlediska nákladů, tak i možných prostojů při selhání strojů.

Provozovatelé zařízení a zaměstnanci zásobování většinou jednají v dobré víře a padělaná ložiska nakoupí a namontují nevědomě. Ta totiž často vypadají téměř jako originál a rozdíl pozná jen vyškolený odborník na padělky.

Na trhu s ložisky existují dva hlavní typy podvodů:

  • Ložiska nízké kvality, která jsou nezákonně označena ochrannými známkami vysoce kvalitních značek výrobců ložisek. Ta jsou pak vložena do kvalitní napodobeniny originálního obalu. Profesionální tisk a grafické zpracování obalů velmi snižuje šanci rozeznat originální ložisko od padělku, což znamená, že padělaná ložiska snadněji proklouznou do distribučních kanálů.
  • Stará nebo repasovaná ložiska, která prodejce vyčistí, vyleští a následně prodá, aniž by kupujícího informoval o jejich skutečném stáří.

S takovýmito ložisky se můžete setkat v případě, že nezkontrolujete zdroj, z něhož vaše ložiska pocházejí. V případě nákupu z neautorizovaných zdrojů dostanete do rukou místo prémiového ložiska s dlouhou trvanlivostí výrobek nepředvídatelné kvality za mnohem vyšší cenu, než jaká je jeho skutečná hodnota.

Zatímco pro člověka může být rozeznání padělku od originálu obtížné, stroj bude na méně kvalitní padělané ložisko reagovat rychle, a to obvykle tak, že začne vykazovat známky poškození. Jsou-li taková ložiska již namontována, mohou začít rychle selhávat a zastavit výrobu napříč celým výrobním závodem.

Mnoho pracovníků ve výrobě se může domnívat, že jsou dostatečně znalí a zkušení na to, aby dokázali odhalit padělaný výrobek. Velká část padělaných ložisek je však natolik podobná originálnímu výrobku, že je schopen je od sebe rozeznat pouze vyškolený specialista. Padělané ložisko je často odhaleno až v provozu, když se začnou projevovat známky jeho poškození.

Jak zastavit celosvětové šíření padělaných ložisek?

Výrobci ložisek  zavádějí přístup nulové tolerance vůči padělkům s cílem zastavit šíření padělků ložisek, což znamená, že : 

  • spolupracují s místními úřady, aby byla přijata opatření proti padělkům; spolupráce na úspěšných raziích a uzavírání společností, které prodávají padělaná ložiska, jsou efektivním způsobem, jak bojovat proti obchodování s padělky na průmyslových trzích;
  • usilují o zvyšování povědomí o problematice padělků a zároveň zdůrazňuje, jak je důležité nakupovat výrobky od autorizovaných distributorů originálních dílů; nákup z autorizovaných zdrojů je nejjistější cestou, jak se vyhnout nákupu padělaných ložisek;
  • originální výrobky opatřuje skrytými znaky pro ověření pravosti,   na základě těchto znaků  lze  pravost výrobků  ověřit. 

Zdroj : www. Skf .cz