Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příslušenství pro pneumatické nářadí

17. 5. 2016Obecně je stlačený vzduch nejprve potřeba zbavit kondenzátu a mechanických nečistot.

To lze nejsnáze zajistit používáním filtrů. Nefiltrovaný vzduch poškozuje pneu nářadí korozí, výplachem maziva a také mechanickým zadíráním obsažených nečistot.

filter-ke-kompresoru.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Většina pneumatických zařízení vyžaduje přimazávání vzduchu. To lze sice zajistit pravidelným vstříknutím cca 1 - 2 ccm speciálního oleje přímo do rychlospojky konkrétního nářadí, ale v praxi je žádoucí použít cenově dostupná olejová přimazávání, která se zapojí přímo před nářadí (mini provedení), nebo panelová provedení, která přimazávají celý systém (nebo jeho určitou větev) hned za filtrem. 

olejovac-tlakoveho-vzduchu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Úpravu tlaku v rozvodu zajistí redukční ventil. Ten je zpravidla součástí kompresoru, nebo kompletní jednotky pro úpravu vzduchu. 

redukcni-ventil-na-stlaceny-vzduch.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Důležitým bodem je volba vhodného kompresoru, na které závisí výkon celého systému. Zde je třeba zhodnotit 3 základní údaje - dosažený výstupní tlak, objem tlakové nádoby a zejména množství stlačeného vzduchu. Nedostatečné množství vzduchu zapříčiní pokles tlaku při práci a následně pokles výkonu připojeného nářadí. Množství vzduchu spotřebované konkrétním nářadím je uvedeno v jeho technických parametrech. 

rychlospojky-na-stlaceny-vzduch.jpg

 

hadice-vzduchova-ke-kompresoru.jpg

 

 

 

prislusenstvi-ke-kompresoru.jpg